Gynauxil – globulki dopochwowe bez recepty[Działanie, Przeciwwskazania, Cena]

[Głosów:1    Średnia:2/5]

Gynauxil globulki dopochwowe – wyrób medyczny w postaci zestalonej emulsji olejowo – wodnej.

Właściwości zawarte w globulkach sprzyjają budowie bariery na błonie śluzowej pochwy pomagająca w zachowaniu prawidłowego stanu miejsc intymnych. Gynauxil to lek na grzybicę pochwy w aptekach dostępny bez recepty.

Gynauxil - globulki dopochwowe bez recepty

Gynauxil działanie

Właściwości mukoadhezyjne globulek sprzyjają budowie bariery ochronnej błony śluzowej, która pomaga w zachowaniu prawidłowego stanu dróg rodnych i okolic intymnych, odpowiednio nawilża i odżywia nabłonek a także pobudza rozwój naturalnej flory bakteryjnej pochwy.

Globulki dopochwowe zawierają kwas hialuronowy – nawilża nabłonek, ułatwia regeneracje tkanek i gojenie się ran.
Natomiast kwas mlekowy – ma działanie przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicze i przeciwpierwotniakowe.

Przeciwwskazania

Zakaz stosowania preparatu podczas zakażeń narządów rodnych i stanów zapalnych. Nie łączyć z innymi preparatami podawanymi dopochwowo.

Środki ostrożności

Gdy podczas stosowania preparatu wystąpią jakieś niepożądane objawy typu – wyprysk, obrzęk, opryszczka. Należy przerwać kurację, oraz zasięgnąć porady lekarza. Leki na grzybicę pochwy tego typu należy nie stosować równocześnie z antykoncepcją mechaniczną.

Sposób użycia

Globulkę zaleca się stosować przed snem – po wieczornej toalecie należy dobrze umyć ręce, położyć się na łóżku i umieścić ją głęboko w pochwie.

Kobiety miesiączkujące – Stosować codziennie przez pięć kolejnych dni, kontynuować w ten sposób stosowanie przez 2 do 3 cykli menstruacyjnych, lub do czasu gdy zapalenie, grzybica pochwy czy też inne dolegliwości stref intymnych znacznie ustąpią.

Gynauxil Cena

Cena za jedno opakowanie wynosi ok. 15zł w dużej mierze zależne od apteki u której chcemy dokonać zakupu.

Dodaj komentarz