Nasiadówki z kory dębu – Domowe sposoby

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Nasiadówka z kory dębu to jeden z najprostszych a zarazem najskuteczniejszych sposobów na walkę z hemoroidami. Pomimo tego, że nie zapewniają całkowitego wyleczenia to przynoszą upragnioną ulgę w bólu, swędzenia i innych przykrych objawów wywołanych przez żylaki.

Nasiadówki z kory dębu

Nasiadówki z kory dębu na hemoroidy

Nasiadówki stosowane są od dawno jako skuteczną walkę z objawami żylaków. Stosowanie nasiadówek polega odbywaniu kilkuminutowych kąpieli z dodatkiem kory dębu. Jest ona bogata w substancje odkażające, przeciwzapalne, oraz o właściwościach uszczelniających naczynia krwionośne.

Właściwości zawarte w korze pozwalają uśmierzyć ból, świąd i pieczenie wspomagając przy tym utrzymanie prawidłowego pH odbytu.

Podstawowe Informacje
Źródło-Garbników
-Triterpenów
-Flawonoidów
-Kwasów Fenolowych
-Żywic
-Soli mineralnych
WłaściwościDziała przeciwwirusowo, przeciwzapalnie, obniża cholesterol, łagodzi stany zapalne, zmniejsza dolegliwości,
CenaOd 4zł

Jak stosować Nasiadówki?

Odwar z wykorzystaniem nasiadówki to skuteczny lek na hemoroidy, uzyskuje się go poprzez gotowanie sproszkowanej kory dębu w wodzie. Po zakończeniu gotowania wodę należy odcedzić i wlać do miski, wanny czy innego naczynia w którym będą robione płukanka z kory dębu.

Woda powinna być ciepła, ale nie może parzyć! Nasiadówka z kory dębu powinna być stosowana w czystym naczyniu. Kąpiel krocza w odwarze powinna trwać ok 10-20 min. Po zakończonej kąpieli okolice odbytu należy suszyć bardzo delikatnie, lub pozostawić do wyschnięcia, należy unikać pocierania tych miejsc ze względu na możliwość nasilenia objawów.

Taką kąpiel zaleca się stosować kilka razy dziennie w tym za każdym razem po wypróżnieniu.

Kiedy nie stosować Nasiadówki

Płukanka z kory dębu należy nie stosować podczas ciąży a zwłaszcza w trzech pierwszych miesiącach, podczas miesiączki, nie stosować w przypadku alergii.

Dodaj komentarz

2 komentarze “Nasiadówki z kory dębu – Domowe sposoby”